ŠKODA ENYAQ

Jaká bude nová ŠKODA ENYAQ?

První plně elektrický člen rodiny SUV ŠKODA!

ŠKODA ENYAQ iV představuje atraktivní a nekompromisní elektrické SUV.

Model ENYAQ navazuje na éru nejnovějších digitálních technologií. Jedním z nových prvků je například Head-up displej s rozšířenou realitou. Rozšířená realita je pro řidiče více intuitivní a přirozenější. Kromě aktuální rychlosti a asistenčních systémů zobrazuje rovněž pokyny navigace. Interiéru dominuje 13“ infotainment doplněný o dotykovou lištu, kterou známe již z nového modelu ŠKODA OCTAVIA. Aplikace ŠKODA Connect nabídne uživatelům mnohem více služeb, které jsou vyvinuty přímo pro elektromobily, například vzdálené nabíjení, ovládání klimatizace online a chytré plánování.

Přiveze spoustu novinek!

  • Novinkou bude například osvětlená přední maska Crystal Face s uvítacím efektem. 
  • Na model ENYAQ si budete moci nakonfigurovat kola o velikosti až 21“.
  • V interiéru jsou použity trvale udržitelné materiály.
  • Parkování na dálku, které za vás zaparkuje a vyparkuje například z velmi úzkého místa.
  • ENYAQ je také vybaven tepelným čerpadlem, které snižuje energii potřebnou pro ohřev interiéru a zvyšuje dojezd až o 30 %.
  • Pro komfortnější jízdu je vybaven head-up displejem, jako např. nová ŠKODA OCTAVIA.
  • 13″ Infotainment

ENYAQ - zdroj života

Kde se vzal název ENYAQ? I tento název, jako ostatní názvy modelů, v sobě nese několik různých významů.

Jak jsme zvyklí u ostatních modelů rodiny SUV, název modelu končí na Q. Oproti ostatním sourozencům z SUV řady ale začíná na písmeno E, které symbolizuje vůz s plně elektrickým pohonem.

Název ENYAQ pochází z irského jména „Enya“, což v překladu znamená „zdroj života“. Jméno odkazuje na temperament tohoto nového vozu a na nové jízdní zážitky, které vůz bezpochyby nabídne.

ENYAQ vs. konkurenční modely

Oproti srovnatelným modelům vůz ŠKODA ENYAQ vyniká především poměrem ceny a výkonu. Pokud porovnáme elektromobily ve stejné cenové kategorii, dostaneme o třídu nižší vůz s nedostatečnou základní výbavou. Oproti tomu rivalové podobné velikosti vychází nesrovnatelně dráž. Jedním z hlavních konkurentů je Jaguar I-Pace. Ve srovnání s ENYAQEM má srovnatelné funkce i výbavu, avšak pořizovací cena vozu Jaguar je až o 1 milion Kč vyšší. ŠKODA ENYAQ vyniká především dojezdem, který dosahuje až 510 km1).
0
DOJEZD V KM

Nejvíce srovnatelný dojezd můžeme zaznamenat jen u modelu Tesla Model Y, která má dojezd 505 km. Ostatní konkurenti jako například Ford Mustang Mach-E nebo Kia e-Niro mají dojezd kolem 450 km a i hlavní konkurent, Jaguar I-PACE, disponuje nižším dojezdem, a to 470 km.

ŠKODA ENYAQ iV je vybaven revolučním Head-up displejem s rozšířenou realitou, který zrcadlí informace na čelní sklo. Klasickým Head-up displejem bez rozšířené reality může být vybaven i Hyundai Kona Electric nebo Jaguar I-PACE.

Pro nový model ENYAQ jsou typické Matrix-LED světlomety (volitelná výbava), které zabraňují oslnění ostatních účastníků silničního provozu. Světlomety jsou vybaveny funkcí Adaptive Frontlight System (AFS), která mění dle aktuálních podmínek geometrii světelného kuželu podle režimu města, mimo město, do špatného počasí a na dálnici. Podobnou výbavu může nabídnout Ford Mustang Mach-E.

Za zmínku určitě stojí antikolizní asistent, který pomáhá řidiči aktivně zvýšit moment řízení v případě, že hrozí kolize s chodcem, cyklistou, nebo jiným vozem. Srovnatelnou technologii nabízí také Volvo XC40 Reacharge pod názvem Collision Avoidance Assistance.

První vůz ŠKODA s pohonem zadní nápravy

Hledat motor u modelu ENYAQ iV v přední části vozu bude marné. Ve vozidle najdete elektromotor vzadu. Ten je poprvé v modelu ŠKODA spojen s pohonem zadních kol, která v případě elektromobilu nabízí vyšší účinnost a lepší manévrovatelnost s vozem. Průměrnému řidiči, který ujede asi 50 km denně, stačí vůz nabíjet 1 týdně.
Vůz ENYAQ si můžete pořídit se dvěma různými kapacitami akumulátorů.

Stačí mi dojezd 390 km

V takovém případě je pro Vás vhodná varianta s kapacitou akumulátoru 62 kWh a maximálním výkonem 132 kW.

Cestuji daleko, chci dojezd 510 km

Vysoké nároky v takovém případě splní varianta s vyšší kapacitou akumulátoru 82 kWh a max. výkonem 150 kW.

Nabíječka
Nabíjecí port je umístěn na stejném místě, jako tankovací otvor palivové nádrže

Již brzy u dealerů ŠKODA!

Objednat si vůz ŠKODA ENYAQ můžete již nyní. Pokud máte zájem, můžete kontaktovat prodejce nových vozů z AUTOCENTRA Jičín. První vozy se začnou vyrábět v květnu roku 2021.

Cena modelu ENYAQ iV s kapacitou baterie 62 kWh začíná ve výbavové variantě Loft na 1 059 900 Kč vč. DPH. Za model s vyšší kapacitou baterie a dojezdem až 510 km bude nutné si připlatit navíc 130 000 Kč.

1) Pro model s akumulátorem 82 kWh, dle WLTP

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek